logotype

Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli została erygowana dn. 11 września 1988r. Proboszczem nowej parafii został ks. Jan Koc, pełniący tę funkcję do chwili obecnej.

 

Jesnienią 1988r. na placu kościelnym została przywieziona drewniana kaplica z Nurca. W krótkim czasie została ona powiększona i dostosowana do potrzeb nowej parafii. Kaplicę poświęcił ks. Bp Władysław Jędruszuk, dnia 5 lutego 1989r. w uroczystość św. Agaty.

 

Obecny kościół w stylu neobarokowym został zbudowany w latach 1993-2000. Projekt świątyni wykonał mgr inż. arch. Henryk Kosieradzki. Nową świątynię konsekrował dnia 16 kwietnia 2000r. ks. Bp Antoni P. Dydycz. W miejscu rozebranego drewnianego kościoła został umieszczony symboliczny kamień z wmurowaną tablicą z napisem: Wszystkim wytrwałym w wierze 05.02.1989.

 

Na bogate wyposażenie świątyni składają się: ołtarz główny, ołtarz MB Częstochowskiej oraz ołtarz św. Andrzeja Boboli. W kościele znajdują się 20-głosowe organy zbudowane w latach 1999 – 2000 przez Marcina Białkowskiego ze Świeradowa Zdroju. Wnętrze Świątyni zdobią stacje Drogi Krzyżowej, wykonane ze srebra i mosiądzu w formie odlewu, dębowe ławki i konfesjonały, marmurowa posadzka, chrzcielnica i kropielnice. Ogromnym udogodnieniem dla wiernych jest także ogrzewanie podłogowe czy cyfrowy rzutnik tekstów.

 

Obok kościoła znajduje się również plebania oraz dom parafialny z biblioteką i pokaźnym zapleczem multimedialnym i sportowym. Plac kościelny otoczony jest parkanem z cegły klinkierowej i metalowych przęseł. Otoczenie kościoła zdobi bogata roślinność, nawadniana przez komputerowo obsługiwany system zraszaczy. Cały plac przykościelny jest monitorowany.

 

Obecnie kościół pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach jest jednym z piękniejszych nowoczesnych obiektów sakralnych w Polsce.

 

Świątynia nigdy by nie powstała, gdyby nie ogromne zaangażowanie ks. Proboszcza kanonika Jana Koca i ludzi, którzy swoją modlitwą, pracą, cierpieniem i ofiarami sprawili, że świątynia istnieje. Przez dwadzieścia lat ks. Proboszcz i wszyscy parafianie z niezwykłą starannością upiększają i wzbogacają swoje dzieło. Trudno nie docenić starań, wysiłków, poświęcenia i zaangażowania. A wszystko po to, aby człowiek mógł odkryć Boga, zrozumieć samego siebie i wejść w głąb własnej duszy.

 

 

Ad maiorem Dei gloriam

 

 

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R