Drukuj

ksiazka pasjaZachęcamy Państwa do lektury wyjątkowej książki „Pasja, według objawień bł. Anna Katarzyna Emmerich”, którą zamieszczamy do pobrania w pliku PDF. Książka była dołączona do wydań z 23 marca 2014 r. tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny, w Sieci, aby w ten szczególny sposób przeżyć okres Wielkiego Postu.

Książka „PASJA” zawiera opis męki Jezusa, według objawień bł. Anna Katarzyna Emmerich. Na podstawie tych objawień powstała fabuła filmu w reżyserii Mela Gibbsona ”Pasja”.

Tekst do zamieszczonego wydania został zaczerpnięty z książki „Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza Według widzeń bł. Anny Katarzyny Emmerich”. Książka jest uważana za jedną z najlepszych w dwutysięcznej historii chrześcijaństwa, wydanie zawiera opis wszystkich nadprzyrodzonych wizji słynnej na cały świat niemieckiej stygmatyczki, błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich. Dzięki specjalnej Łasce Bożej widziała całe dzieło stworzenia i odkupienia, stworzenie Aniołów, Raju, Adama, Ewy i ich upadek, oraz jak Bóg przez wielkich Proroków Starego Testamentu przygotowywał ludzkość na przyjście Jezusa. Widziała też początki Kościoła i przyszłe Jego zmagania z Szatanem aż do końca czasów. Dowiadujemy się o wydarzeniach i wielkich postaciach ze Starego jak i Nowego Testamentu oraz podróżach apostolskich Jezusa, o których nie ma wzmianki w Piśmie Świętym i Tradycji. Objawiona jej działalność nauczycielska i cudotwórcza Jezusa aż do Jego Wniebowstąpienia, może być wielką pomocą dla kapłanów w ich pracy duszpasterskiej. Fenomen tej książki polega na tym, że nikomu nie udało się tak realistycznie ukazać zarówno Bóstwo jak i człowieczeństwo Chrystusa. Nikt tak realistycznie i w całej swojej głębi (poza Matką Bożą), widzianej od strony historycznej jak i duszy Jezusa, nie miał objawionej Jego wstrząsającej Męki, która zainspirowała Mela Gibsona, twórcę najlepszego w historii chrześcijaństwa filmu religijnego ”Pasja”, który tylko w małej cząstce oddaje to co zostało opisane.

 

Czytaj książkę PASJA (Plik w formacie PDF -po kliknięciu plik można zapisać na dysku)

Źródło