Drukuj

W niedzielę Chrystusa Króla w naszej parafii zostało przyjętych siedmiu nowych ministrantów. Przygotowywali się oni do tego momentu przez szereg miesięcy pod okiem starszych kolegów oraz księdza. Przyjęcie nowych ministrantów to ważne wydarzenie nie tylko dla nich samych czy ich rodzin, ale dla całej parafii, ponieważ piękna służba liturgiczna przyczynia się do pomnożenia chwały Bożej, dla której sprawujemy wszystkie Msze św. oraz nabożeństwa. Chrystus jest królem przede wszystkim w liturgii, a z niej rozlewa się to królowania na inne sfery życia ludzkiego.

Sam obrzęd przyjęcia nowych ministrantów obejmował poświęcenie komż, które są znakiem czystości i bycia w zastępstwie duchownych na liturgii świętej. Ministrantura staje się w ten sposób niejako pierwszym seminarium, a księża w zdecydowanej większości służyli do Mszy św. jako ministranci.

Następnie kapłan modlił się, aby chłopcy pozostali wierni wzniosłemu zadaniu służby Bożej, co zostało wyrażone przez nowych ministrantów złożonym przyrzeczeniem. Po południu razem z rodzicami nowoprzyjętych ministrantów i w gronie obecnych już w służbie ołtarza spotkaliśmy się na słodkim poczęstunku.

Nowymi ministrantami zostali: Jędrzej Wierciński, Kacper Koc, Mikołaj Krukowski, Patrycjusz Czarkowski, Bartosz Czarkowski, Mateusz Tyborowicz i Hubert Panasiuk. Warto dodać, że niektórzy jeszcze przed pierwszą komunią przychodzili, aby być blisko ołtarza. Zachęcamy innych chłopców, aby zgłaszali się do służby ministranckiej.

Nowi_ministranci_01.jpg Nowi_ministranci_02.jpg Nowi_ministranci_03.jpg

Nowi_ministranci_04.jpg Nowi_ministranci_05.jpg Nowi_ministranci_06.jpg

Nowi_ministranci_07.jpg Nowi_ministranci_08.jpg Nowi_ministranci_09.jpg

Nowi_ministranci_10.jpg Nowi_ministranci_11.jpg Nowi_ministranci_12.jpg

Nowi_ministranci_13.jpg Nowi_ministranci_14.jpg Nowi_ministranci_15.jpg

Nowi_ministranci_16.jpg