logotype

W ostatnią niedzielę, w którą Kościół czci Chrystusa Króla Wszechświata, w naszej parafii na Mszy św. o godz. 12.00 do grona ministrantów zostało przyjętych trzech chłopców. Jest to powód do radości ich samych, całej służby liturgicznej, a także ich rodzin. Przygotowywali się oni do tego wydarzenia przez kilka miesięcy. Najważniejszym motywem posługi ministranckiej jest oczywiście służba samemu Bogu. Chłopcy uczą się, że poprzez znaki liturgiczne pomagają kapłanowi przy składaniu przez niego Najświętszej Ofiary. Od tego momentu mają oni świadczyć swoją postawą, że Chrystus jest królem i to Jego panowanie najmocniej wyrażane w czasie Mszy św. trzeba rozszerzać na całe życie.

Sam obrzęd przyjęcia do służby ministranckiej składał się z pobłogosławienia stroju liturgicznego – komży oraz modlitwy za chłopców. Oni ze swej strony złożyli przyrzeczenie ministranckie. Do obowiązków ministranta należy regularna służba przy ołtarzu. Po południu wspólnie z innymi ministrantami i rodzicami odbyło się spotkanie przy kawie i ciastku, aby przedłużyć radość z nowych ministrantów, a także aby lepiej się poznać. Służba ministrancka jest wychowaniem i dlatego wymaga współpracy z rodzicami. Od marca 2016 roku zapraszamy chłopców, zwłaszcza z klas III szkoły podstawowej (mogą oczywiście i inni), którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii na nowy kurs dla ministrantów.

xrp

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R