logotype

W niedzielę Chrystusa Króla w naszej parafii zostało przyjętych siedmiu nowych ministrantów. Przygotowywali się oni do tego momentu przez szereg miesięcy pod okiem starszych kolegów oraz księdza. Przyjęcie nowych ministrantów to ważne wydarzenie nie tylko dla nich samych czy ich rodzin, ale dla całej parafii, ponieważ piękna służba liturgiczna przyczynia się do pomnożenia chwały Bożej, dla której sprawujemy wszystkie Msze św. oraz nabożeństwa. Chrystus jest królem przede wszystkim w liturgii, a z niej rozlewa się to królowania na inne sfery życia ludzkiego.

Sam obrzęd przyjęcia nowych ministrantów obejmował poświęcenie komż, które są znakiem czystości i bycia w zastępstwie duchownych na liturgii świętej. Ministrantura staje się w ten sposób niejako pierwszym seminarium, a księża w zdecydowanej większości służyli do Mszy św. jako ministranci.

d121 maja 2016 roku na hali przy ulicy Andersa odbyły się kwalifikacje Diecezjalnej Ligi Piłki Nożnej Halowej LSO dla ministrantów. Mogli w tym brać udział ministranci do I klasy gimnazjum. Naszą parafię reprezentowali chłopcy z klas czwartych podstawówki. Rywalizowały 3 drużyny i tylko jedna miała prawo wejścia do finałów. Nasza drużyna pierwszy mecz wygrała na pełnym spokoju 11-0. Natomiast drugi najważniejszy mecz o prawo udziału w finałach był zdecydowanie cięższy. Po ciężkiej walce udało się wygrać 2-1. Tym samym awansowaliśmy dalej.

11 czerwca 2016 roku odbyły się finały. Z około 90 drużyn zostały 4 najlepsze. Utrudnieniem mogło być to , że inne drużyny miały zawodników z gimnazjum, którzy zdecydowanie przeważali wzrostem.  Pierwszy mecz przebiegał po naszej myśli , ale w ostatnich minutach straciliśmy koncentracje i przegraliśmy 0-2.W drugim meczu podejmowaliśmy drużynę z Węgrowa. Zagraliśmy lepiej od przeciwnika i strzeliliśmy pierwszego gola. Ale bardzo szybko straciliśmy bramkę wyrównująca co podbudowało rywali, którzy zdobyli jeszcze 2 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1-3. W ostatnim meczu rywalizowaliśmy z liderami , którzy nie przegrali żadnego meczu. Pomimo tego , że był to ostatni mecz ze zdecydowanie lepszym zespołem nie poddaliśmy się i wyszliśmy na boisko po zwycięstwo. Bardzo szybko objęliśmy prowadzenie i zdominowaliśmy mecz. Po 3 minutach gry było już 3-0. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Zajęliśmy 4 miejsce ale nie przeszkodziło nam to w świętowaniu zwycięstwa. Razem z nami bawiły się inne drużyny. Zdecydowanie byliśmy tam najbardziej lubianą drużyną. Zaowocowało to zdobyciem złotego pucharu Fair Play.

W ostatnią niedzielę, w którą Kościół czci Chrystusa Króla Wszechświata, w naszej parafii na Mszy św. o godz. 12.00 do grona ministrantów zostało przyjętych trzech chłopców. Jest to powód do radości ich samych, całej służby liturgicznej, a także ich rodzin. Przygotowywali się oni do tego wydarzenia przez kilka miesięcy. Najważniejszym motywem posługi ministranckiej jest oczywiście służba samemu Bogu. Chłopcy uczą się, że poprzez znaki liturgiczne pomagają kapłanowi przy składaniu przez niego Najświętszej Ofiary. Od tego momentu mają oni świadczyć swoją postawą, że Chrystus jest królem i to Jego panowanie najmocniej wyrażane w czasie Mszy św. trzeba rozszerzać na całe życie.

MINISTRANTOK

 

 

 

Spotkanie formacyjne ministrantów i lektorów

 

SOBOTA

6 października 2012 

 

 

 

 

  1. Godz. 10:15 – Ministranci ze Szkoły Podstawowej
  2. Godz. 11:00 – Ministranci z Gimnazjum
  3. Lektorzy oraz ministranci ze Szkoły średniej po Mszy św. o godz. 18:00 (Obecność na Mszy obowiązkowa)

Spotkania odbywają się Kościele.

Serdecznie zapraszam. Ks. Piotr

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R