logotype

Dzieci I Komunijne - Dzieciom Misji


Dzieci I Komunijne w parafii św. Andrzeja Boboli przeżywały swój biały tydzień. Codziennie, przez sześć kolejnych dni po przyjęciu pierwszej Komunii Świętej, drugoklasiści spotykali się na wieczornej Mszy Świętej, by pielęgnować w sobie radość z przyjęcia do serca Pana Jezusa. Każdy dzień miał swoją własną wymowę, podejmowane były ważne tematy dotyczące życia chrześcijańskiego.


W Białym Tygodniu zachęcano do modlitwy i składania ofiar pieniężnych na potrzeby Misji24 maja br. przed Mszą św. przedstawiono inscenizację misyjną pt. ,,Otwórzmy serca, otwórzmy dłonie na dzieci z całego świata" .Przygotowali ją uczniowie ze Szkolnego Ogniska Misyjnego pod opieką katechetki Barbary Oleksiuk. Treścią programu były problemy dzieci z różnych kontynentów i słowa zachęty do modlitwy w ich intencji i pracujących tam Misjonarzy. Wspominali głodujące dzieci Ameryki Południowej, wyniszczone głodem i wojną dzieci Afryki, wykorzystywane do ciężkiej ponad siły pracy dzieci azjatyckie, pragnące poznać Pana Jezusa dzieci Oceanii, czy coraz bardziej oddalone od Boga dzieci Europy. Po każdej prezentacji jak refren wybrzmiewał śpiew, mówiący, że jeszcze wielu ludzi czeka na słowa Ewangelii, na pełną miłości i otuchy Dobrą Nowinę o Chrystusie. Dzięki temu przedstawieniu wszyscy zostali zapoznani z ideą i działalnością Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.


W przedstawieniu brały udział dzieci klasy III b S. P. , które przez cały rok szkolny uczęszczały na zajęcia Szkolnego Ogniska Misyjnego. W ubiegłym roku podobne przedstawienia były pokazane dzieciom klas II w szkole. W tym roku postanowiono pokazać scenkę w kościele, aby rodzice mieli też okazję zapoznać się z problematyką misyjną.

W br. szkolnym Ognisko Misyjne przygotowało i przedstawiło jeszcze inscenizację w Niedzielę Misyjną w październiku oraz Kolędników Misyjnych w święto Trzech Króli. Została też zorganizowana loteria fantowa na rzecz misji.

 

Grzegorz Konopacki

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R