logotype

Diecezjalna Akademia Piłkarska już działa

 

 

W piątek, 6 maja w Czartajewie odbyła się uroczysta inauguracja działalności Diecezjalnej Akademii Piłkarskiej.

W Diecezjalnej Akademii Piłkarskiej aktualnie trenuje 15 młodych i zdolnych sportowców z terenu diecezji drohiczyńskiej. Szkoła ma siedzibę w internacie w Czartajewie, a zawodnicy trenują i grają w drużynie Katolickiego Klubu Sportowego Orzeł Bobola. KKS zrzesza obecnie 100 zawodników w trzech grupach wiekowych, a ich opiekunami i trenerami są ks. Jarosław Rosłon i Rafał Burakowski. Sportowcy odnoszą niemałe sukcesy. W roku 2010 w ogólnopolskim „Turnieju Orlika O Puchar Premiera”  na 10.743 startujące grupy, piłkarze Orzeł Bobola zajęli 10 miejsce w Polsce.

 

 

Jak podkreślają trenerzy prowadzący klub sportowy: młodzi adepci futbolu uczą się sztuki gry w piłkę, ale jednocześnie duży nacisk kładziony jest na wychowanie i kształtowanie właściwych postaw na boisku i poza nim. Klub od początku powstania aktywnie uczestniczy w życiu parafialnym i sportowym społeczności lokalnej poprzez organizację zajęć sportowych, zawodów i wyjazdów na obozy sportowe. Priorytetowym celem klubu jest łączeniu rozwoju fizycznego z oddziaływaniem wychowawczym, a wszystko to realizowane jest w duchu chrześcijańskim. Kolejnym krokiem działalności KKS-u było powołanie Diecezjalnej Akademii Piłkarskiej, którą tworzą uczniowie z biednych terenów diecezji.

Uroczystość otwarcia Diecezjalnej Akademii Piłkarskiej rozpoczęła Msza Święta, które przewodniczył biskup drohiczyński Antoni Dydycz. Przy stole Eucharystycznym stanęli również ks. prałat Bogusław Kiszko, ks. Łukasz Gołębiewski, ks. Andrzej Lubowiecki, ks. Jarosław Rosłon i gospodarz parafii ks. Jarosław Błażejak.

Zwracając się do wiernych Pasterz diecezji nazwał to spotkanie częścią tygodnia duchowej radości Przeżywaliśmy beatyfikację Jana Pawła II, przypominamy sobie doskonale tę postać i pamiętamy jak bardzo był zawsze zainteresowany formacja młodego pokolenia. A to zatroskanie wyrażało się także w promocji wychowania sportowego. Dlatego myślę, że nasze dzisiejsze spotkanie wpisuje się w to dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II. Cieszę się, że mamy tu takich wybitnych sportsmenów, chociaż dziś są jeszcze dziećmi, to można mieć nadzieję, że będą się rozwijać i w przyszłości znajdą się w głównych ligach sportowych naszej Ojczyzny. Prośmy dziś Boga, by te wszystkie wysiłki dotyczące formacji intelektualnej i fizycznej młodego pokolenia znajdowały zrozumienie i wsparcie i przynosiły jak najpiękniejsze owoce.

Po Eucharystii zebrani przeszli pod siedzibę Akademii, gdzie dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi. Goście mieli okazję do zwiedzenia zajmowanych przez piłkarzy pokoi. Młodzież przygotowała wystawę pucharów zdobytych przez KKS Orzeł Bobola – jak wyjaśniał ks. Jarosław Rosłon na wystawie zaprezentowano tylko część trofeów, bo wszystkich nie sposób było tam zmieścić. Przygotowano też część artystyczną i prezentację multimedialną opowiadającą o działalności klubu sportowego. Przy tej okazji okazało się, że młodzi sportowcy mają wiele talentów i nie boją się wyzwań teatralnych i muzycznych.

W spotkaniu uczestniczyli kapłani, samorządowcy, przedstawiciele placówek oświatowych, chłopcy z klubu sportowego, ich rodziny i przyjaciele.

 


Tekst i zdjęcia: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R