logotype

Grupa zawiązała się kilka lat temu i spotyka się w każdą pierwszą środę miesiąca, przed wieczorną Mszą św. Czciciele Św. Józefa zanoszą, za Jego pośrednictwem, prośby do Pana Boga w intencjach:

  • osobistych, rodzinnych,
  • kapłanów i sióstr Karmelitanek,
  • parafii, ojczyzny,
  • zmarłych członków rodzin.

W czasie comiesięcznych spotkań odmawiana jest Litania do Św. Józefa, koronka do Najświętszej Rodziny, koronka do Św. Józefa, różaniec do Najczystszego Serca Św. Józefa i inne modlitwy.  Poza tym w miesiącu marcu odprawiana jest 9-dniową nowenna do Św. Józefa, a 19 marca modlitwy w intencji Jego czcicieli. Grupa Modlitewna bierze aktywny udział w październikowym różańcu oraz prowadzi modlitwy podczas Drogi Krzyżowej.  

Św. Józef jest, po Niepokalanej, największym Świętym w niebie. Jako Oblubieniec Maryi i przybrany Ojciec Syna Bożego, został wybrany przez Boga spośród wielu, i uznany za godnego tej misji. Już w młodości, Święty Józef, musiał przeżyć wiele cierpienia i przejść niezmiernie ciężkie próby i doświadczenia. 

Święty Józef jest opiekunem rodzin chrześcijańskich, małżonków, ojców i sierot. Jest też patronem rozlicznych spraw polecanych Jego opiece oraz wszystkich ludzi pracy, Patronem Czasów Ostatecznych i postrachem złych duchów oraz - od 8 grudnia 1970 roku - patronem Kościoła.

Za jego wstawiennictwem można uzyskać wiele łask, pomoc i obronę, bo jak Święty Franciszek Salezy mówił o Św. Józefie: " Niczego mu nie odmówi, ani nasza Matka, ani Jej Chwalebny Syn".

Dlatego wszyscy powinniśmy szerzyć kult Św. Józefa, by osoby, które go nie znają przekonały się, że jest On niezawodnym Patronem i Orędownikiem w otrzymaniu obfitych łask od Boga.

Czciciele Św. Józefa serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy.
W miesiącu listopadzie wyjątkowo spotykamy się w drugą środę miesiąca przed wieczorną Mszą Św.

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R