logotype

W każdą niedzielę o godzinie 1500 w naszym kościele odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz inne modlitwy związane z tym nabożeństwem. Pomysł zorganizowania modlitwy narodził się po pielgrzymce do Włoch w 2000 roku. Jedna z osób spośród grona czcicieli Miłosierdzia Bożego wzięła udział w kanonizacji Siostry Faustyny na placu św. Piotra w Rzymie. Następstwem tej uroczystości była potrzeba rozszerzenia kultu Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Ksiądz proboszcz Jan Koc przychylił się do tej sugestii  i zaproponował odmówienie Koronki w czasie Nabożeństwa Eucharystycznego w sierpniu 2000 roku.

Pan Jezus mówił do Siostry Faustyny: 

  • Mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim (Dz. 699).
  • Niech pozna cała ludzkość niezgłębione miłosierdzie Moje. Jest to znak na czasy ostateczne, po nim nadejdzie dzień sprawiedliwy (Dz. 848).
  • Napisz: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia Mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości Mojej (Dz. 1146).
  • W pewnej chwili, gdy przechodziłam korytarzem do kuchni, usłyszałam w duszy te słowa: odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci.
  • Kapłani będą podawać grzesznikom, jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łask z nieskończonego miłosierdzia Mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu.” (Dz. 687)

PENITENCJARIA APOSTOLSKA z 12 stycznia 2002 r. postanawia, co następuje:

„Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (mianowicie sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum.”

Koronka

Od września 2000 roku w każdą niedzielę o godzinie 15 grupa parafian zbiera się , aby wielbić Boże Miłosierdzie i błagać o nie  dla swoich bliskich, dla naszej Ojczyzny i całego świata. Koronkę podyktował Pan Jezus św. Faustynie w Wilnie 13-14 września 1935 r. jako modlitwę na przebłaganie i uśmierzenie gniewu Bożego, za grzechy nasze, naszych bliskich i całego świata.

"Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom, jako ostatnią deskę ratunku, chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia Mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje; niepojętych łask Pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu."

"Każdą duszę bronię w godzinie śmierci, jako swej chwały, która odmawiać będzie tę koronkę, albo przy konającym inni odmówią, jednak odpustu tego samego dostępują. Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę i poruszą się wnętrzności Miłosierdzia Mojego, dla Bolesnej Męki Syna Mojego."

Nowenna

Z inicjatywy czcicieli Miłosierdzia Bożego w naszej parafii odprawiana jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się ona w Wielki Piątek a kończy w Święto Miłosierdzia Bożego. Nowennę tę kazał Pan Jezus siostrze Faustynie zapisać w sierpniu 1937 roku.

„Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i w przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz.

Odpowiedziałam: Jezu, nie wiem, jak tę nowennę odprawiać i jakie dusze wpierw wprowadzić w najlitościwsze Serce Twoje. - I odpowiedział mi Jezus, że powie mi na każdy dzień, jakie mam dusze wprowadzić w Serce Jego.

Pielgrzymka do Łagiewnik

Tradycją stało się już pielgrzymowanie do Łagiewnik  na nocne czuwanie w przeddzień święta Bożego Miłosierdzia. Co roku grupa osób wyjeżdża, aby włączyć się w modlitwę błagalną w światowym centrum kultu Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymi zawsze są na Mszy św. o północy oraz  o 6 rano. Podczas pobytu w Łagiewnikach można odwiedzić cmentarz, na którym została pochowana Św. Siostra Faustyna oraz pomodlić się w kaplicy zakonnej, gdzie obecnie znajdują się jej relikwie. Istnieje możliwość  zamówienia Mszy św.,  kupienia dewocjonaliów i ich poświecenia. Około godziny 9 rano pielgrzymi wyjeżdżają z Krakowa. Stałym punktem pielgrzymki jest modlitwa na Jasnej Górze w drodze powrotnej do domu. W godzinach popołudniowych w niedzielę pielgrzymi są już z powrotem w Siemiatyczach.

Czciciele Miłosierdzia Bożego serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy.

Jak przekazał Pan Jezus w Dzienniczku św. Siostrze Faustynie, każdy kto chociaż jeden raz odmówi koronkę dostąpi wielkiego Miłosierdzia w godzinie śmierci (dotyczy to nawet największych grzeszników).

 

 

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R