logotype

Akcja Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka na Rok Miłosierdzia, Caritas naszej Diecezji organizuje akcję „od serca”. W niedzielę 6 grudnia w kościele były rozdawane ekologiczne torby, które należy wypełnić artykułami spożywczymi oraz środkami czystości. Ten dar „od serca” przyniesiemy do kościoła w niedzielę 13 grudnia, aby z otrzymanych produktów przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. Połowa artykułów zostaje w parafii, a połowa przekazujemy do Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Parafialny Zespół Caritas

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Adwent to czas w którym Caritas rozpoczyna akcję pod nazwą: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki świecom Caritas, które zapalimy w wigilijny wieczór dzieci z ubogich rodzin otrzymają w przyszłym roku posiłek, wsparcie edukacyjne i letni wypoczynek. 10 groszy ze sprzedaży każdej świecy wspiera też najmłodszych zagranicą, w tym roku dzieci z Syrii i Iraku. 

Świece rozprowadzają wolontariusze. Koszt świecy dużej to 15 zł, średniej 10 zł, a małej 5 zł.

Niech Świeca Caritas zapłonie na wszystkich wigilijnych stołach.

Przypominamy, że w sklepach na terenie naszej parafii zostały wystawione kosze z napisem "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Można tam wkładać produkty spożywcze o długim terminie ważności oraz środki czystości.
W dniach 11, 12 XII 2015 zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Tak, POMAGAM". W sklepie Biedronka przy ul. Nadrzecznej oraz w sklepie Rondo przy ul. Grodzieńskiej młodzież będzie zbierała żywność w ramach ogólnopolskiej akcji. Zebrane produkty pomogą nam w przygotowaniu paczek świątecznych najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

Parafialny Zespół Caritas

Parafialny Zespół Caritas zawiadamia o otwarciu punktu z odzieżą używaną przy Parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Zapraszamy do sali w domu parafialnym ( obok biblioteki ) w każdą sobotę w godzinach od 15.00 do 17.00  . W związku z uruchomieniem punktu informujemy  wszystkich chętnych do  ofiarowania czystej  odzieży w dobrym stanie, że w powyższych godzinach punkt będzie przyjmował państwa wsparcie dla najbardziej potrzebujących.

Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych.
Starajmy się usłyszeć to wołanie.
Starajmy się tak postępować i tak żyć,
by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową
i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Jan Paweł II

 

W dniu 06.06.2001. w parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach został powołany Parafialny Zespół Caritas. Od początku zespół uczestniczy we wszystkich akcjach ogólnopolskich oraz diecezjalnych. Staramy się dostrzegać w swoim środowisku osoby potrzebujące pomocy i w miarę możliwości tej pomocy udzielać.

W okresie adwentu w sklepach na terenie naszej parafii ustawiamy kosze do których można wkładać produkty żywnościowe o długim terminie ważności. Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia zbieramy te produkty i robimy paczki świąteczne dla potrzebujących. W akcji tej zwykle wspiera nas SU i SKC miejscowej szkoły organizując zbiórki zabawek i słodyczy.

Przed Świętami Wielkanocnymi w Wielką Sobotę ludzie przychodząc do kościoła, aby poświęcić pokarmy, przynoszą produkty żywnościowe, którymi chcą podzielić się z innymi.  Z tych produktów powstają paczki wielkanocne, które są rozdzielane na bieżąco.

Przez cały rok zajmujemy się dystrybucją żywności w ramach programu PEAD.

Staramy się też aby dzieci i młodzież naszej parafii mogła skorzystać z wypoczynku letniego organizowanego przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Jeżeli istnieje taka potrzeba wykupujemy też dzieciom obiady w szkole, dofinansowujemy wycieczki, podręczniki  czy przybory szkolne.

Obecnie staramy się o utworzenie punktu wydawania odzieży używanej..

Parafialny zespół ściśle współpracuje ze Szkolnym Kołem Caritas działającym w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Siemiatyczach. Powstało ono w listopadzie 2004 roku. Pomysł na wolontariat narodził się po diecezjalnym spotkaniu SKC w Sokołowie Podlaskim. I tak od tego czasu młodzież realizuje określone zadania. Każdego roku opracowywany jest szczegółowy plan działań przeznaczonych do realizacji. Pewne działania mają już swoją tradycję.

Młodzież bardzo chętnie bierze udział w akcjach takich jak: rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, rozprowadzanie zniczy czy baranków wielkanocnych. Udziela się też przy dystrybucji darów z programu PEAD poprzez roznoszenie zawiadomień do zainteresowanych osób.

Ponadto młodzież odwiedza pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej, bawi się wspólnie z uczniami Szkoły Specjalnej, czy z podopiecznymi ZOL Baciki. Współpracujemy też z Klubem Seniora.

Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do współpracy.

 

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R