logotype

„MIŁOSIERNI – JAK OJCIEC” – to temat rekolekcji wielkopostnych dla członków Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej, które odbyły się 19-21 lutego 2016 w klasztorze Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach. Podjęty temat nawiązuje do przeżywanego w Kościele Jubileuszu Miłosierdzia Bożego. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej ks. dr Piotr Wójcik.

Rozpoczęliśmy od przywołania Ducha świętego i Jego Darów. Piątkowa konferencja wprowadziła nas w rzeczywistość Bożego miłosierdzia do której jesteśmy zaproszeni przez osobiste doświadczenie miłości miłosiernej Boga w Sakramencie pokuty i pojednania oraz w naśladowaniu dzieł Stwórcy w naszym działaniu - poprzez realizację uczynków miłosiernych co do duszy i co do ciała.

16 stycznia 2016r., w Folwarku Księżnej Anny odbył się kolejny BAL DOBROCZYNNY, którego inicjatorem od wielu już lat jest Akcja Katolicka o/ Siemiatycze. Głównym celem imprezy było pragnienie udzielenia pomocy Warsztatom Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach prowadzonych przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, jak również wsparcie dzieła misyjnego prowadzonego wśród dzieci w Kamerunie przez zaprzyjaźnioną z nami siostrę Immakulatę. Wspaniałymi owocami balu są nie tylko dobra materialne, lecz także i duchowe. Umiejętność dzielenia się i okazywania chrześcijańskiej miłości jest bowiem darem bezcennym.

Bal poprowadził aktor ADAM ZIELENIECKI. Swoją obecnością zaszczycił nas również Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej ks. dr Piotr Wójcik. Oprawę muzyczną zapewnił nam niezawodny zespól „ROMANS”. Całość Balu pomyślano w klimacie PRL-u. Mogliśmy powspominać w sposób żartobliwy minioną epokę. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji nawiązujących do owych czasów min. występ Małego Podlasia, scenka z kobietą pracującą. Dla upamiętnienia przeżywanej chwili można było zrobić sobie zdjęcie w pokoju I Sekretarza, jak również nabyć rzeczy wykonane przez osoby niepełnosprawne z WTZ Siemiatycze.

Dzięki dobroci i otwartości ludzkich serc możemy zrealizować zamierzone cele. Wszystkim osobom uczestniczącym i zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego dzieła serdecznie dziękujemy. Niech zostaną miłe wspomnienia, a zdjęcia przypominają nam te radosne chwile.

Słowa uznania kierujemy również do właścicieli restauracji za nietuzinkowe jedzenie i profesjonalną obsługę.

Kliknij czytaj więcej aby obejrzeć galerię zdjęć

10 października 2015r. – 18 członków Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Siemiatyczach wraz z Asystentem ks. Rafałem Zbuckim uczestniczyło w Diecezjalnym spotkaniu Akcji Katolickiej w Brańsku.

Pierwszą część spotkania rozpoczęła wspólna modlitwa różańcowa, prowadzona przez miejscowy odział Akcji Katolickiej. Następnie, po powitaniu przybyłych gości przez prezesa brańskiego oddziału Ryszarda Anusiewicza wysłuchaliśmy prelekcji ks. prof. dr hab. Tadeusza Syczewskiego na temat historii, znaczenia Chrztu św. oraz symboliki chrzcielnicy, która to wprowadziła społeczność Akcji Katolickiej w zbliżającą się rocznicę Chrztu Polski. O godz. 12.00 odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił J.E. Tadeusz Pikus Biskup Drohiczyński wespół z księdzem asystentem diecezjalnym Akcji Katolickiej oraz asystentami parafialnymi. Po zakończeniu Eucharystii zostały złożone kwiaty pod pomnikiem św. JP II z racji zbliżającego się Dnia Papieskiego.

Druga część spotkania miała miejsce w restauracji gdzie uczestniczyliśmy we wspólnej agapie, której gospodarzami byli ks. dr Piotr Wójcik diecezjalny asystent Akcji Katolickiej oraz Maria Dzierżanowska prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

 

Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konferencji naukowej "Pragnę żyć! Interdyscyplinarna dyskusja o bezpieczeństwie i godności życia ludzkiego", która odbędzie się 25 października 2014 w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

 

 

 

 .

„Cudze chwalicie a swego nie znacie”. Jakże często to powiedzenie sprawdza się w naszym życiu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom członków Akcji Katolickiej zorganizowana została wspólna wizyta w Muzeum Diecezjalnym w Drohiczynie. To miejsce pełne jest niezwykłych przedmiotów, za którymi kryją się wyjątkowe osoby i ich historie. W opowieściach ks. dra Zenona Czumaja – dyrektora Muzeum zdają się na nowo ożywać i świadczyć o pięknie naszej małej Ojczyzny. Kto jeszcze nie był, to powinien jak najszybciej się tam udać i samemu się przekonać jak wyjątkowe to miejsce.

 


.

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R