logotype
image1 image2 image3

Parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

Podobny obrazW piątek, 27 stycznia o godz. 18.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim, czyli tzw. Msza trydencka. Jest to nowa inicjatywa, aby udostępnić skarby Tradycji tym, którzy chcieliby poznać niezwykły majestat Mszy św. oraz pogłębić uczestnictwo w obecnej formie Mszy, która wywodzi się z tamtej. Msze odbywają się raz w miesiącu o godz. 18. Są to Msze śpiewane, czyli z chorałem gregoriańskim, który cechuje się wyjątkowym pięknem i skłania do modlitwy. Zachęcamy do uczestnictwa, żeby przynajmniej poznać tę Mszę. Papież Benedykt XVI umożliwił jej szersze odprawianie w 2007 roku oraz często odwoływał się do niej jako czcigodnej i starożytnej. 

Msza św. będzie z formularza święta św. Jana Chryzostoma. Poprzednim razem zostały przygotowane mszaliki w formie książeczki, które pomagają śledzić poszczególne części Mszy św., prosimy o ich przyniesienie.

Części śpiewane Mszy św. wykonywać będzie niedawno powstała schola gregoriańska. Na razie są to pierwsze próby, zapraszamy ciągle chętnych do uczestnictwa w scholi i wspólnej modlitwy śpiewem. Spotkania odbywają się w soboty po Mszy św., ok. 17.30 w sali pod plebanią.

 

2018  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R