logotype
image1 image2 image3

Parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

foto

Zgodnie z zamysłem Konferencji Episkopatu Polski hasło roku duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce brzmi: „Idźcie i głoście”. Wzywa ono nas do niesienia światu Dobrej Nowiny – Ewangelii. Jej treścią jest radosna wieść, że „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami” (J 1, 14),Tematyka związana jest z dawaniem świadectwa wiary oraz wychowanie do życia wspólnotowego poprzez apostolstwo.

Uczniowie z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Siemiatyczach kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Kolędnicy Misyjni”. Pod opieką katechetki Barbary Oleksiuk przygotowali polecaną przez PDMD krótką scenkę o tematyce Bożonarodzeniowej i w  okresie Świątecznym odwiedzali rodziny i miejskie instytucje, np. szkołę, przedszkole, przychodnię lekarską, Bibliotekę Miejską, Urząd Miasta i Urząd Powiatowy.  Głosząc radosną nowinę o Narodzeniu Zbawiciela, zachęcali  do modlitwy w intencji Misji  i składania ofiar na pomoc Misjonarzom pracującym w Tajlandii. 

Podtrzymywanie  tradycji kolędowania zostało połączone ze szlachetną postawą ofiarności na rzecz potrzebujących, co przyniosło radość zarówno kolędnikom, jak i ludziom ich przyjmującym.

Tekst i zdjęcia: Barbara Oleksiuk

2018  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R