logotype
image1 image3

Parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

Znalezione obrazy dla zapytania katechizmZapraszamy na kolejny cykl katechez przy parafii św. Andrzeja Boboli. Odbywają się one w ostatni czwartek miesiąca po Mszy św. i ewentualnym nabożeństwie w sali pod plebanią. Katechezy są określone jako dla dorosłych, ale faktycznie są przeznaczone dla wszystkich, nie tylko dla dorosłych. Zachęcamy rodziców ministrantów, rodziców bierzmowanych i dzieci do pierwszej komunii, członków różnych stowarzyszeń i ruchów, a także młodzież. Chodzi o przybliżenie treści naszej wiary katolickiej, które często są zbyt małe. Wiara kojarzy się zbyt często z uczuciami, a nie z określoną wiedzą teologiczną, czasami wręcz zupełnie nie znamy nauki Kościoła na jakiś temat lub argumentacji za daną tezą.

Każda katecheza ma formę wykładu i jest poświęcona jakiemuś tematowi – nie trzeba uczestniczyć we wszystkich, żeby przyjść na kolejną, choć ciągłość może być pomóc w zrozumieniu całości cyklu. Katechezy nie są skierowane wyłącznie do parafian, może przyjść każdy. Zawsze jest możliwość zadawania pytań. najbliższa – 27 października o godz. 18.30 (po różańcu) będzie poświęcona tematowi tradycji katolickiej. Katechezy prowadzi ks. Rafał Pokrywiński.

Najbliższa katecheza poświęcona tradycji będzie próbą uświadomienia wielkiej roli tradycji katolickiej we wszystkich sferach życia Kościoła i każdego człowieka. Jest ona jak skarb ukryty w skrzyni, który trzeba wydobyć, ale także przechować nienaruszony i przekazać następnym pokoleniom. 

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 448 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R