logotype
image1 image3

Parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

To dzień wdzięczności i uwielbienia za obecność Chrystusa wśród nas –mówił dziekan siemiatycki ksiądz Stanisław Ulaczyk witając wiernych w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu ulicami naszych miast przeszły procesje Eucharystyczne. W tym roku w Siemiatyczach procesja wyruszyła z kościoła pw. Św. Boboli, gdzie o godz. 12.00 sprawowana była uroczysta Msza Święta. Eucharystii przewodniczył ks. Stanisław Ulaczyk. W homilii kapłan podkreślał To przedziwny cud, kiedy kapłan bierze hostię i mówi „Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest bowiem ciało moje” i mocą Ducha Świętego chleb staje się ciałem naszego Pana, a wino na odpuszczenie naszych grzechów staje się krwią naszego Pana. Nawiązując do słów Ewangelii wyjaśniał – tam gdzie jest Chrystus, tam człowiek jest szczęśliwy, tam jest pełnia.

W procesji uczestniczyli kapłani z obu parafii, siostry zakonne, ministranci, dzieci w bieli, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą, dziewczynki sypiące kwiaty, chór, schola, orkiestra straży pożarnej, zespół Małe Podlasie, parafianie i goście.

 

Zatrzymując się przy czterech ołtarzach wierni przeszli ulicami miasta do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ołtarze przy których zatrzymywała się procesja zostały przygotowana przez wiernych z obu parafii. W dekorację tych symbolicznych miejsc zaangażowali się rodzice dzieci pierwszokomunijnych, rodzice młodzieży, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania, strażacy i inni mieszkańcy.

Procesja jest publicznym wyznaniem wiary i uwielbieniem Chrystusa obecnego w Eucharystii. W tym dniu wierni licznie wzięli udział w procesji, udekorowali też domy, przydrożne kapliczki i krzyże.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R