logotype
image1 image3

Parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

W sobotę, 14 maja sześcioro wychowanków Szkoły Specjalnej w Siemiatyczach przyjęło Pierwszą Komunię Świętą. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli, gdzie Angelika, Weronika, Zuzia, Lucjan, Łukasz i Patryk zajęli honorowe miejsca w głównej nawie, a w ławkach zasiadły ich rodziny, przyjaciele i szkolna społeczność - dyrekcja szkoły, nauczyciele koledzy i koleżanki oraz zaproszeni goście.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Rafał Pokrywiński, w koncelebrze uczestniczył ks. Łukasz Kuźma. W homilii ks. Rafał zwrócił uwagę, że w tym dniu wspominamy Św. Macieja Apostoła, który został wybrany na miejsce Judasza - Wybrał go Kościół. Dziś Bóg wybrał te dzieci, aby dać im to, co najcenniejsze. Kapłan wyjaśniał, że komunia sakramentalna, ma prowadzić do komunii duchowej i łączności z Bogiem, który nikogo nie odtrąca i wszystkich obdarza miłością. W dalszych słowach zwracał się do zebranych: Widzę ile miłości jest przy tych dzieciach, ale pamiętajmy, że to tylko miłość ludzka, która przemija. Wszyscy potrzebujemy miłości nadprzyrodzonej, wszyscy potrzebujemy Boga.

Podczas modlitwy wiernych wśród odczytanych intencji znalazła się też modlitwa za uczniów, którzy przeszli już granicę życia doczesnego, którzy pomimo bardzo młodego wielu odeszli do Domu Ojca.

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest zawsze niezwykłym wydarzeniem, kiedy Pan Jezus przychodzi po raz pierwszy do dzieci, jest to wielkie święto dla nich i ich bliskich, jest to wielki krok na naszej drodze do łączności z Bogiem. Dla dzieci z niepełnosprawnością droga do przyjęcia sakramentu może być dłuższa i trudniejsza, potrzebują więcej cierpliwości, specjalnego programu katechezy, ale z pomocą wychowawców, kapłanów i rodzin idą tą drogą, by w sakramencie przyjąć do swego serca Pana nieba i ziemi.

Podczas uroczystości w wigilię Zesłania Ducha Świętego sześcioro dzieci po raz pierwszy przyjęło Komunię Świętą, trójka uczniów w tym dniu przeżywała rocznicę tego sakramentu.

Uczniów do przyjęcia sakramentu przygotowali katechetka p. Ewelina Łukaszewicz oraz nauczyciele.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R