logotype
image1 image3

Parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

14 kwietnia br. rozpoczęły się ogólnopolskie obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. W związku z tym w godz. od 20,00 do 20,30 w naszym kraju od Tatr po Bałtyk w wielu miejscach zostały rozpalone ogniska. Były one o symbolem światła Ducha  Świętego, które dotarło do najdalszych i najciemniejszych zakątków aby oświecić serca i umysły ludzi. Ojczyzna nasza rozbłysła ogniem miłości i nadziei w zwycięstwo wiary. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prymas Polski Wojciech Polak.
Nasza parafia również włączyła się do tej akcji. Dzięki inicjatywie nauczycieli z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II  o godz. 20,00 przy plebanii zapłonęło ognisko. W spotkaniu wzięli udział księża, nauczyciele, dzieci i młodzież oraz rodzice. Na początku wszyscy wysłuchali hymnu ,,Rota” wykonanego przez  przedstawicieli młodzieżowego zespołu strażackiego. Następnie uczniowie kl. II C gimnazjum przedstawili krótką historię najważniejszych wydarzeń i postaci  związanych z Chrztem Polski, a ks. Rafał Pokrywiński w przemówieniu  ukazał znaczenie chrztu dla naszego Narodu. Na zakończenie został zaśpiewany Apel Jasnogórski.
15 kwietnia br. włączyliśmy się w kolejną akcję ,,Iskra Bożego Miłosierdzia”, której celem było odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny. Parafianie zebrali się na placu przed kościołem i wspólnie modlili się odmawiając Koronkę.

B. Oleksiuk

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R