logotype
image1 image3

Parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

3 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach po wieczornej Mszy Świętej odbył się koncert „Błogosławieni Miłosierni”. Eucharystię współkoncelebrowali proboszcz parafii k. Jan Kon i ks. Jarosław Rosłon. W homilii wygłoszonej przez ks. Rosłona wierni usłyszeli o Miłosierdziu Bożym i spowiedzi, która jest największym darem Miłosierdzia Bożego. Kapłan przytoczył słowa apostołki Bożego Miłosierdzia św. s. Faustyny zapisane w „Dzienniczku”:
Córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat.


    Po Eucharystii w kościele wystąpili soliści i orkiestra kameralna z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Białymstoku. W koncercie wzięła też udział Schola Bobola z parafii pw. Św. Andrzeja Boboli. Scholę reprezentowało 18 osób, trzej młodzi parafianie ze swymi instrumentami przyłączyli się do orkiestry. Za pulpitem dyrygenckim stanął Łukasz Kraujutowicz, organista w parafii św. Boboli i inicjator koncertu. Wśród słuchających koncertu liczną grupę stanowiły rodziny i przyjaciele młodzieży ze scholii parafialnej. Z dumą i wzruszeniem nie po raz pierwszy słuchali swoich bliskich, którzy obdarzeni przez Boga talentami, Bogu te talenty ofiarowywali.
Koncert był montażem muzyki, śpiewu, a także odczytywanych słów prozy i poezji. W kościele wybrzmiały między innymi słowa poezji Janusza Pasierba (1929 – 1993) – księdza, poety, eseisty, historyka i znawcy sztuki i kultury. Harmonia dźwięków, które płynęły ku niebu były, jak modlitwa płynąca wprost z serc młodych ludzi, z pewnością płynęła też z serc słuchaczy. Eksplozja energii i emocji nastąpiła podczas kończącego występ hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016. Słowa „Błogosławieni miłosierni” śpiewał cały kościół. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gorącymi brawami, w imieniu społeczności parafii i miasta dziękował im proboszcz ks. Jan Koc i dyrektor SOK Jolanta Sidorowicz.
    Koncert został zorganizowany przez parafię Św. Andrzeja Boboli i Siemiatycki Ośrodek Kultury.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R