logotype
image1 image2 image3

Parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

W dniach 17-18 marca br. w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Uczniowie nie mieli zajęć dydaktycznych, ale wzięli udział  w spotkaniach związanych tematycznie z rekolekcjami. Dzieci klas I-III oglądały filmy ukazujące wydarzenia Biblijne, pokazały scenkę zachęcającą do odrzucania pokus, jakie niesie świat i do bycia wiernym Bogu oraz śpiewały piosenki religijne. W czwartek gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach, którzy starszym uczniom przedstawili inscenizację z przesłaniem, że na drodze do prawdziwego szczęścia najważniejsza jest radość w sercu,  pilne wykonywanie swoich obowiązków, kontakt z Bogiem w codziennej modlitwie oraz wdzięczność Bogu za wszystko, co posiadamy.


    W piątek dzieci i młodzież poszczególnych klas oglądały filmy ukazujące  wartości chrześcijańskie, a klasy II i III Gim. miały spotkania z p. Bartkiem i p. Łukaszem zachęcające  do  odważnego przyznawania się do wiary, w której są wychowywani i życia zgodnego z tą wiarą.
Po zajęciach w szkole uczniowie wzięli udział we Mszy św., przystąpili do Sakramentu Pokuty i wysłuchali nauk wygłoszonych przez ks. Tomasza Szmurło.

Barbara Oleksiuk

 

2018  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R