logotype
image1 image3

Parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

IV Kolędowy Przegląd Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych Siemiatycze 2016 odbył się w niedzielę, 10 stycznia w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach.

Uczestnicy przeglądu i mieszkańcy Siemiatycz wzięli udział w uroczystej Mszy Św., której przewodniczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Wraz z nim w koncelebrze uczestniczyli ks. Wiesław Niemyjski – duszpasterz muzyków kościelnych diecezji drohiczyńskiej i ks. Tomasz Szmurło. W kościele zebrali się parafianie, chórzyści biorący udział w przeglądzie przedstawiciele władz i goście. Zebranych powitał proboszcz parafii ks. kan. Jan Koc zwracając uwagę i wyrażając radość, że przegląd odbywa się już po raz czwarty.

Homilię w Niedzielę Chrztu Pańskiego biskup drohiczyński rozpoczął od przypomnienia o trwającym jubileuszu 1050 Chrztu Polski.

„Przypominamy sobie nasz własny chrzest, ale winniśmy też pamiętać czym jest sakrament chrztu świętego. Musimy mieć świadomość, że każdy, kto jest ochrzczony ma prawo mówić do Boga – Ojcze”.

Opowiedział o udzielaniu sakramentu chrztu w Moskwie i na dalekiej Syberii oraz życzył wszystkim świętości.

Po Mszy Świętej rozpoczęła się prezentacja kolęd w wykonaniu chórów, scholii i zespołów. Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonała Jolanta Sidorowicz dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury. Do włączania się w śpiew w kościołach zachęcał ks. Wiesław Niemyjski. W tym miejscu biskup Tadeusz Pikus jeszcze raz podziękował tym, którzy śpiewem i modlitwą przyczyniają się do wzrostu wiary we wszystkich, którzy ich słuchają.

W przeglądzie wzięły udział Chóry Parafialne z Brańska i Ciechanowca, Zespół Tęcza z Nurca Stacji, Chór Cantate Domino i Schola Bobola z parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. W chórze Kantata z parafii pw. Trójcy Św. w Ciechanowcu wystąpił marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński, którego powitano gorącymi brawami.

Na zakończenie IV Kolędowego Przeglądu Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych Siemiatycze 2016 wszyscy uczestnicy wspólnie kolędowali. Najpierw rozbrzmiała dobrze znana kolęda „Bóg się rodzi”, wykonaniem tym dyrygował Łukasz Kraujutowicz organista z parafii św. Boboli. Następnie „Oj maluśki, maluśki” śpiewała solistka z ciechanowieckiego chóru, jej mocny głos w refrenach uzupełniali pozostali muzycy. Tym wykonaniem dyrygował Krzysztof Pełszyk. W to kolędowanie włączyli się też wierni.

Agnieszka Bolewska – Iwaniuk

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R