logotype
image1 image2 image3

Parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus specjalnym dekretem ustanowił w Roku Miłosierdzia Drzwi Święte w kaplicach szpitalnych, Domach Opieki Społecznej i w więzieniu, na terenie diecezji drohiczyńskiej dla zyskania darów odpustu zupełnego. 11 lutego, w Dzień Chorego kapłani posługujący w instytucjach diecezjalnych zostali oddelegowani do tych placówek.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach Średnich koło Siemiatycz odwiedził z posługą duszpasterską ks. Artur Płachno, wraz z nim do niepełnosprawnych podopiecznych placówki przybył proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Boboli ks. Jan Koc. Chorych odwiedzili też wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunką Agnieszką Olendzką.

W Eucharystii w Bacikach uczestniczyli wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. Po Mszy Św. ks. Artur Płachno udzielił sakramentu namaszczenia chorych.

Po zakończonych uroczystościach w ZOL w Bacikach wolontariusze Caritas odwiedzili też uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach.

A. Olendzka

aby zobaczyć galerię zdjęć kliknij CZYTAJ WIĘCEJ

2018  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R