logotype
image1 image3

Parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

Listopad jest miesiącem,  który w szczególny sposób skłania do refleksji nad prawdą wiary jaką jest ,,świętych obcowanie”. Poznawane życiorysy tych, których Kościół wyniósł na ołtarze umacniają wiarę i ukazują najlepszą drogę do wieczności. W kolejną rocznicę narodzin dla Nieba bł. Karoliny Kózki w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Siemiatyczach już po raz drugi został zorganizowany Bal Świętych. Dzięki odpowiednio przygotowanej  dekoracji i pełnej radości atmosferze korytarz szkolny na kilka godzin zamienił się w raj. Spotkaniu dzieci i młodzieży przebranych za różnych Patronów towarzyszyło hasło: ,,Radujmy się ze świętymi.”

Po wspólnej modlitwie  uczestnicy balu obejrzeli krótką inscenizację pt. ,,Brama do Nieba jest ciasna”, której przyświecało przesłanie, że każdy człowiek powinien z miłością wypełniać swoje obowiązki.

Następnie dzieci  rozpoznawały poszczególnych świętych na podstawie obrazków w prezentacji multimedialnej oraz zagadek czytanych przez przebranych uczniów gimnazjum. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane cukierkami.. Podczas wesołej zabawy przy rytmach muzyki, niektórzy  wzięli udział w organizowanym konkursie wiedzy o wybranym Patronie. Wyróżniono  też 3 osoby za najbardziej oryginalny strój.

Po zakończeniu balu wszyscy udali się na Mszę św. do kościoła parafialnego. Podczas homilii ksiądz zachęcał do modlitwy o wstawiennictwo u Boga poznanych świętych oraz do naśladowania ich cnót w swoim życiu. Każde dziecko otrzymało wypisaną na kartoniku pouczającą myśl, czyli tzw. ,,sms od świętego” wraz z czekoladowym cukierkiem.

Barbara Oleksiuk

Zobacz Galerię kliknij czytaj Więcej

Słowo Boże

Msze Święte

Porządek Mszy Św. w naszym kościele

Niedziela i święta:

7:00 - Msza Święta

8:30 - Msza Święta

10:00 - Suma

12:00 - Msza Święta z udziałem dzieci

18:00 - Msza Święta

Święta zniesione:

7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Dni powszednie:

7: 00 i 18:00

Czas Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci
piątki o godz. 17.00;
Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych
piątki o godz. 18.30

- Gorzkie Żale
niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Ciekawe strony

Online

Odwiedza nas 446 gości oraz 0 użytkowników.

Liczba odwiedzin

Liczba unikalnych wizyt:

licznik bloga

2019  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R